Ловимо коропа весь рік

Всі коропи різні, і всі водойми різні, але скрізь риба воліє ті місця, які для них зручні і які будуть задовольняти всім їх вимогам. Які ж ці вимоги? Короп шукає місця, в яких є достатньо їжі, тепла, безпека і достатня кількість кисню. Якщо одне з цих вимог не дотримується в залежності від пори року або погодних умов, Короп обов'язково буде шукати місце, де умови для нього виявляться найбільш сприятливі.

Ловля коропа влітку

У літні місяці водойми прогріваються досить для коропа. І температура води, відповідно, не є чільним фактором пошуку коропом найкращого місця. Але тільки лише підходящої температури води коропу мало. З одного боку, концентрація кисню у воді в спекотне літо в багатьох озерах мала, головним чином через рясного росту рослин і збільшення чисельності різних донних організмів, які посилено споживають кисень. З іншого - в теплій воді коропи дуже рухливі, переміщаються по водоймі частіше і на великі відстані. Зрозуміло, що це передбачає більшу витрату сил і енергії у риби. І саме тому рибі потрібна більша кількість кисню. Поряд з додатковою кількістю енергії Короп потребує і в додатковій кількості їжі, щоб забезпечувати себе в повній мірі цієї необхідної енергією. Тому Риби будуть часто відвідувати місця, багаті джерелами їжі. Це можуть бути як місця, де багато природної їжі, так і місця, де рибалки регулярно закидають багато корму або де цілеспрямовано ведеться підгодівля риби господарем водойми.

Короп шукає на водоймі безпечні зони, місця, де він може бути подалі від шуму і натягнутих Лісок карпятників. Влітку багато рибалок приїжджають на озера, щоб ловити коропів, і тому Безпека для коропа особливо важлива. У місцях, де багато рибалок, почуття безпеки у коропа може взяти верх і риба просто піде подалі, незважаючи на велику кількість їжі.

Осіння ловля коропа

Осінь-пора року, коли коропу необхідно запастися енергією перед наступаючою зимою. Як тільки починає знижуватися температура води, особливо в перше різке її похолодання, Короп починає посилено харчуватися, щоб накопичити необхідну енергію перед зимівлею. Саме в цей період, що триває пару тижнів, є дуже високі шанси зловити кілька великих коропів. Деякі рибалки стверджують, що перші заморозки-найкращий час, щоб відправитися за трофейним коропом.

Ця пора року у всіх регіонах відрізняється мінливістю погоди. Вітри і дощі готують і рибу, і мисливців за нею до зимових холодів. Тому саме восени вирішальним фактором у визначенні уловистого місця може стати прогноз погоди, і зокрема напрямок і сила вітру і тривалість вітряної погоди. Пізньої осені ловля коропа на навітряному березі буде малоудачной. Це відбувається, ймовірно, тому, що велика кількість опалого листя зганяється вітром в цю область. При природному процесі руйнування листя витрачається кисень, що міститься у воді, і виділяється вуглекислий газ, з цієї причини рибі тут важче дихати, а рибалці-карпятнику слід уникати таких місць до початку весни.

Якщо осінь видалася дуже холодною, то є сенс пошукати коропа на мілинах в спокійні, безвітряні дні, коли сонце в достатній мірі прогріває воду.

Коряжник-відмінне місце, щоб знайти коропа в будь-який час року і особливо восени. Тут він і відпочиває в безпеці, готуючись до приходу зими, і «бродить» в пошуках їжі.

Ловля коропа взимку

Протягом холодних місяців Короп веде менш рухливий спосіб життя, ніж в іншу пору року. Отже, і енергії йому для пересування потрібно небагато. При цьому взимку кількість кисню в більшості озер вельми велике, і якщо в озері досить їжі, то коропу немає ніякої необхідності переміщатися по водоймі, шукаючи місце, більш задовольняє його за цими Умовами так само часто, як влітку. Зате в цей час для нього пріоритетними будуть місця з більш високою температурою води.

Існує досить багато місць, де Короп буде відчувати себе добре протягом всієї зими, але ці місця можуть змінюватися в залежності від певних ситуацій. Якщо ви виявите область, де багато природної їжі, тепла від прямого сонячного світла і риба може знайти тут притулок протягом всієї зими, то можете вважати, що знайшли найкраще місце для зимової ловлі коропа.

Якщо в літні місяці Короп може триматися біля навітряних берегів, то взимку в цих місцях водойми йому буде холодніше, тому риба буде прагнути знайти тихі місця, де вітер слабкіше. Наприклад, в затоках, де вітру практично немає. У теплу погоду, коли яскраво світить сонце і немає вітру, коропа варто шукати в тих місцях водойми, які протягом усього дня отримують пряме сонячне світло. Такі місця прогріваються дуже швидко, і короп негайно пересувається туди, щоб погрітися. Непогано закинути свої оснащення в такі місця ще затемна, поки вода ще не встигла прогрітися і короп не підійшов, щоб не злякати примхливу і обережну рибу. Не забувайте, Безпека для коропа важлива в будь-який час року. Нехай не настільки ж інтенсивно, як влітку, але Короп любить добре поїсти і взимку. Місця водойми, в яких влітку було багато корму, в зимові місяці, звичайно, менш привабливі, і тим не менш Короп буде триматися саме їх. Водоймах з химерним рельєфом містять безліч ям різної глибини. Перепади глибини припускають і перепади в температурі води, і наявність безпечних притулків, і ймовірно наявність необхідної їжі.

Весняна ловля коропа

Весняна пора-це, мабуть, одне з кращих пір року, щоб відправитися на риболовлю за найбільшими екземплярами. Оскільки температура води починає підвищуватися, вони знаходяться в процесі пробудження після холодної зими і готуються до нересту. В цей час коропи стають більш активні і можна з легкістю визначати їх місце розташування по руху у воді. Підвищена рухливість риби навесні також обумовлена тим, що після зими на тілі у коропа може бути багато п'явок і він часто вистрибує з води, треться об очерет, корчі та інші водні перешкоди, щоб позбутися від них. Спостерігаючи за поверхнею водойми, можна помітити, де саме він пустує.

Найбільш сприятливо при інших рівних умовах вибрати ту сторону берега, на яку світить Ранкове сонце. Короп завжди буде шукати області водойми, які прогріваються швидше. Якщо Прибережна ділянка, на який світить Ранкове сонце, буде також і крейда, то це буде ідеальне місце для лову біля берега. Але це стосується переважно ранньої весни.

Якщо ж ви будете ловити коропа в другій половині весни, обов'язково шукайте густі зарості водоростей. Чисті ділянки між водоростями-хороші місця, щоб закинути туди оснащення. Доріжки і плями серед густих заростей водоростей зазвичай створюються коропом, який харчується мотилем, що знаходяться в глибокому мулі. Це означає, що короп із задоволенням візьме приманку на цій стежці. Добре також закинути оснащення і по краях заростей водоростей-тоді до приманки можуть підійти не тільки коропи, що харчуються в траві.

УВАГА!
Інформація що розміщена на сайті KGGMK, надається тільки для ознайомчих цілей. За повною та детальною інформацією звертайтеся до відповідних фахівців/професіоналів.